facial-anashid-4

آشنایی با فیشیال پوست صورت

فیشیال (پاکسازی پوست صورت) در اصل گروهی از درمان‌های پوستی‌ چندمرحله‌ای است که یکی از بهترین راه‌های مراقبت پوست محسوب می‌شود. در اصل با استفاده از این راهکار می‌توان به‌صورت عمقی، تمامی آلودگی‌های موجود در منافذ پوست را تمیز کرد.
در این روش تمامی سلول‌های مرده از سطح پوست پاک می‌شود و شما پوستی باطراوت و کاملا تمیز را پس از انجام این درمان شاهد خواهید بود. پوست در طی پروسه فیشیال، تمیز، لایه‌برداری، تغذیه و باطراوت می‌شود. یک نکته مهمی که در خصوص فیشیال وجود دارد این است که این روش باید به‌‌صورت اصولی و با مواد و دستگاه‌های مناسب توسط فرد دوره دیده انجام گیرد.

مراحل فیشیال
۱. مشاوره (consultation)
فیشیال با مشاوره توسط پزشک آغاز می‌شود. در این مرحله نوع پوست و مشکلات پوستی تشخیص داده شده و متناسب با نیاز و جنس پوست تصمیم‌گیری می‌شود چه مراحلی، با استفاده از چه محصولی برای شما انجام گیرد.
۲. تمیز کردن پوست یا پاکسازی پوست (cleansing)
در این مرحله پوست صورت توسط یک پاک‌کننده مخصوص شسته شده تا کلیه کرم‌ها و مواد آرایشی پاک شوند. پس از پاک کردن تمام آلودگی‌ها از صورت، ماسک درمانی انتخاب می‌شود.
۳. هات اند کلد تراپی
در این مرحله، توسط سری مخصوص هات اند کلد دستگاه، گرمای مخصوص مستقیما به پوست القا میشود این گرما موجب نرم شدن پوست و تسهیل خروج کومدون ‌و آکنه‌ها می‌شود. و چون توسط دستگاه بخور انجام نمیشود به حفظ رطوبت پوست کمک میکند.
۴. لایه‌برداری (exfoliation)
یکی از بهترین روش‌ها برای لایه‌برداری مکانیکی پوست «میکرودرم ابریژن» است که توسط کریستال‌های ریز اکسید آلومینیوم و مکش دستگاه، لایه‌ی مرده پوست برداشته می‌شود. با توجه به آنکه در مرحله قبل، پوست صورت در مقابل سری مخصوص هات تراپی دستگاه قرار گرفته، لایه‌برداری در این مرحله راحت‌تر انجام می‌شود.
۵. خروج کومدون و آکنه (Extraction)
این مرحله شامل زدودن کومدون و آکنه‌ها توسط ابزار مخصوص اکسترکشن است که حتما می‌بایست توسط فرد دوره دیده انجام شود، در غیر اینصورت منجر به ایجاد اسکار (جای جوش) خواهد شد.
۶.کلد تراپی یا ماساژصورت
ماساژ در پوست چرب مستعد جوش اکیدا ممنوع میباشد.دراین نوع افراد از کلد تراپی برای بستن منافذ باز بعد از انجام لایه برداری استفاده میشود.

۷. ماسک صورت (Facial Mask)
در مرحله نهایی ماسک مناسب با نوع پوست، ساخته و روی پوست گذاشته می‌شود. پس از انجام این مراحل خودتان نیز باید روتین روزانه جهت مراقبت از پوست خود داشته باشید. ما متناسب با پوست شما مرطوب کننده، آبرسان، ضد آفتاب و دیگر محصولات موردنیاز پوست شما را معرفی میکنیم تا بتوانید شادابی و جوانی پوست خود را حفظ کنید.
انجام فیشیال صورت چه فوایدی دارد؟
در فیشیال، پوست صورت کاملا عمیق تمیز می‌شود، در نهایت در لاین تخصصی فشیال تمامی مشکلات پوستی از قبیل آکنه و خشکی پوست کاملا برطرف خواهد شد. علاوه بر این در صورتی که پوست صورت دچار جوش یا آکنه نباشد از چنین عارضه‌هایی نیز جلوگیری می‌شود.
همچنین سبب درخشان‌تر یا روشن‌تر شدن و جوانسازی پوست می‌شود که پس از اتمام فیشیال چنین تغییراتی را مشاهده خواهید کرد.
آیا فیشیال پوست صورت به رفع چین‌وچروک صورت کمک می‌کند؟
همانطور که گفته شد فیشیال پوست می‌تواند تمامی مشکلات پوستی را برطرف کند، اما این روش به تنهایی نمی‌تواند بر مشکلات اساسی پوست، مانند چین‌وچروک اثر بخش باشد. برای رفع این مشکل بهتر است در کنار فیشیال درمان‌های بیشتری، مانند جوانسازی با آر اف یا توسط دستگاه میکرونیدلینگ یا کربوکسی تراپی دور چشم جهت رفع چین‌وچروک برای مراجعه کنندگان انجام گیرد.

برچسب ها: بدون برچسب

افزودن دیدگاه

ایمیل شما به صورت عمومی منتشر نخواهد شد. زمینه های ستاره دار الزامی هستند.